36 nowych ekologicznych autobusów z klimatyzacją dla MZK TYCHY

W tyskim Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej 2 grudnia 2014 r. podpisano umowę na zakup 36 ekologicznych autobusów miejskich. To największy kontrakt na autobusy gazowe (warty blisko 40 milionów złotych) jaki firma MAN Truck & Bus podpisała w Polsce.

Za tę kwotę do Tychów w maju 2015 roku przyjadą  autobusy z komfortowymi siedzeniami, darmowym internetem, klimatyzacją, bramkami do liczenia pasażerów i systemem monitoringu. Nowe autobusy miejskie Man Lion's City GL CNG, bo takie właśnie trafia do Tychów otrzymały tytuł "Bus of the Year 2015" przyznany przez dziennikarzy czasopism specjalistycznych wchodzących w skład europejskiego jury tegorocznego testu autobusów Bus Euro Test.

Są nie tylko nowoczesne, ale także ekonomiczne i ekologiczne - charakteryzują się wyjątkową niską emisją zanieczyszczeń.   

- Idealnie pasuje do naszego miasta, które do ekologii przykłada ogromną wagę. Już teraz połowa naszych autobusów jest napędzana gazem ziemnym – to ekologiczny rekord w województwie śląskim - powiedział podczas podpisania umowy Andrzej Dziuba - prezydent Tychów.

Dzięki tej nowej inwestycji tyska zajezdnia stanie się jedną z najnowocześniejszych w Polsce. Średnia wieku autobusów wożących pasażerów w Tychach wynosi sześć lat – to jeden z najmłodszych w kraju taborów i ścisła europejska czołówka.

4 lata przekonywania decydentów w #Tychy że klimatyzacja w autobusach ma sens i będzie działać!! Wreszcie :) http://t.co/O0EJXv6OHz
— Krzysztof Tomczyk (@tomczyk_k) grudzień 3, 2014

 

Dodaj nowy komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Back to Top