Festiwal jaZZ i okolice / jaZZ & beyond w Katowicach

Kiedy?: 
sobota, 5 Listopad, 2016 - 19:00

Zapraszamy na X edycję festiwalu muzyki improwizowanej jaZZ i okolice w Katowicach już 5 listopada 2016. Jamie Baum Polish - American Octet oraz Sylvie Courvoisier Trio, to kolejni ujawnieni przez organizatorów znakomici muzycy, którzy zagrają koncerty w ramach X edycji festiwalu.

Jamie Baum jest nowojorską flecistką i kompozytorką, która wykonuje muzykę z pogranicza jazzu oraz amerykańskiej muzyki klasycznej. Jej kompozycje to rodzaj podróży poprzez charakterystyczne brzmienia narodowej i folkowej muzyki różnych krajów. Jamie zaliczana jest obecnie do ścisłej czołówki amerykańskich muzyków jazzowych. Artystka była wielokrotnie wyróżniona w dorocznej ankiecie krytyków prestiżowego magazynu Down Beat.

W roku 2014 jej zespół: Jamie Baum Septet został nominowany do nagrody przemysłu muzycznego Grammy w kategorii "Best Ensemble of the Year" obok The Wayne Shorter Quartet i Steve Coleman & Five Elements.

Jamie Baum zaprezentuje w Katowicach swój nowy muzyczny zespół, kompozytorka z jednej strony zaprosiła do współpracy swoich ulubionych amerykańskich muzyków: Luisa Perdomo – fortepian, Zachary Lobera - kontrabas i Jeffa Hirshfielda - perkusja, a z drugiej oryginalnych polskich solistów młodego pokolenia: Macieja Obarę - saksofon, Tomasza Dąbrowskiego - trąbka, Gabriela Niedzielę - gitara oraz Irka Wojtczaka – klarnet, saksofon. W Katowicach odbędzie się premierowy koncert tego składu, który następnie zaprezentuje się na festiwalu Guimarães Jazz w Portugalii. Jest to projekt specjalny przygotowywany we współpracy z organizatorami Festiwalu Jazz i Okolice, który otrzymał finansowe wsparcie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

5.11.2016, godz. 19:00, Filharmonia Śląska, ul. Sokolska 2, Katowice

Dodaj nowy komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Back to Top