Nicola Palladini w muzycznej podróży śladami miłości

AMORE to po włosku MIŁOŚĆ. To również synonim pasji i namiętności. Samo słowo MIŁOŚĆ jest tematem przewodnim większości znanych szerokiemu gronu odbiorcy utworów, które zapisały się w historii muzyki rozrywkowej włoskiej, francuskiej, czy anglosaskiej. Dlatego właśnie „d:Amore” to podróż muzyczna śladami miłości.

Dokładnie dwa lata po premierze Ciao Ciao Bambina, Nicola Palladini wraca do Tychów z nowa produkcją. Opłacało się czekać. Spektakl muzyczny „d:Amore” w reżyserii Palladiniego to widowisko, które dowodzi, że o sztuce najlepiej mówi się sztuką.

Palladini, odkryty dla polskiego Teatru Musicalowego przez Andrzeja Marię Marczewskiego zagrał główne role w Jego „Cabarecie” i „Kiss Me Kate” a także „Betlejem Polskim” – już na deskach tyskiego Teatru Małego. Dyrektora tyskiej Sceny można niewątpliwe nazwać Ojcem sukcesu Palladiniego i tak lubianego przez tyszan „Ciao Ciao Bambina". Ostatnie dwa lata to nieustający sukces tej produkcji (ponad pięćdziesiąt spektakli na terenie całej Polski), a także praca Palladiniego nad warsztatem aktorskim a przede wszystkim realizacja jego największego marzenia – główna rola w rock-operze „Jesus Christ Superstar” w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

Jednak aktor nie był by sobą, gdyby jedynie zadowolił się odcinaniem kuponów od swojej pracy. Tak powstało „d:Amore” – z piosenkami śpiewanymi niegdyś przez Luigi Tenco, Dalidę, Elvisa Presleya, czy Binga Crosby – zobrazowanymi przez wyjątkowe wideoprojekcje. Nicola Palladini słowami piosenek i przy akompaniamencie muzyki granej na żywo (gitara akustyczna/kontrabas/piano) czasem wzruszająco, czasem z przymrużeniem oka stawia pytania o to, czym byłby świat gdyby nie miłość. Jednak w tym przypadku pytanie to nabiera zupełnie innego kontekstu. To rodzaj hołdu, lub chociaż ukłonu w stronę twórców i ich artyzmu.

Koncepcja i reżyseria: Nicola Palladini

Scenariusz: Małgorzata Wojtulewicz, Nicola Palladini 

UWAGA ! W KONKURSIE „#TYSKIEAMORE” DO WYGRANIA PODÓWJNE ZAPROSZENIE ORAZ VOUCHERY!

Zasady konkursu sa proste: zrób zdjęcie które kojarzy się z miłością (Wasza romantyczna kolacja, pocałunek w tle zachodzącego słońca itp.)

Podpisz je : „MOJE AMORE, Teatr Mały Tychy oraz Restauracja con Amore ”, opublikuj na Facebooku wraz z hasztag #tyskieamore oraz ustaw je jako publiczne.

Wśród zdjęć które wezmą udział w konkursie jury wybierze trzy najlepsze prace, które otrzymają podwójne zaproszenia na premierę spektaklu „D:Amore” w Teatrze Małym w Tychach oraz Vouchery o wartości 50 zł do restauracji con Amore .

Na Wasze zdjęcia czekamy do 16 listopada.
Regulamin konkursu: http://bit.ly/1M0QJNx

Więcej o konkursie https://www.facebook.com/events/133119840378247/

Dodaj nowy komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Back to Top