Startuje VI edycja programu Klub Bezpiecznego Puchatka

Wystartowała VI edycja programu edukacyjnego „Klub Bezpiecznego Puchatka”. W gronie uczestników programu nie mogło zabraknąć szkół z powiatu bieruńsko-lędzińskiego oraz Tych. W zeszłym roku w lekcjach o bezpieczeństwie uczestniczyło prawie 350 dzieci z powiatu bieruńsko-lędzińskiego i prawie 500 pierwszoklasistów z Tych . W bieżącej edycji do programu przystąpiło prawie 200 dzieci z powiatu bieruńsko-lędzińskiego oraz ponad 600 uczniów z Tych.

Statystyki dotyczące wypadków z udziałem dzieci są wciąż niepokojące, dlatego coroczne angażowanie placówek oświatowych do udziału w programie o tematyce bezpieczeństwa wydaje się konieczne. Podkreśla to mł. insp. Marek Konkolewski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. – W 2013 roku w województwie śląskim miały miejsce 454 wypadki drogowe z udziałem dzieci do 14. roku życia. Ich liczba w porównaniu do 2012 roku wprawdzie zmalała, ale statystyki nadal są niepokojące. Wielu z tych wypadków można było uniknąć. Warunkiem była jednak znajomość przez rodziców i dzieci zasad bezpieczeństwa.  – podkreśla Konkolewski.

Program edukacyjny „Klub Bezpiecznego Puchatka”, stworzony został przez firmę Maspex – producenta kakao Puchatek, we współpracy z Biurem Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Akcję patronatem objął Komendant Główny Policji oraz wszystkie Kuratoria Oświaty w Polsce. 

Cel akcji

Celem akcji jest przede wszystkim edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które w tym roku rozpoczęły swoją przygodę ze szkołą. Każda ze szkół zgłaszająca się do programu otrzymuje bezpłatnie, przygotowane przez metodyków materiały edukacyjne, na podstawie których realizuje lekcje o tematyce bezpieczeństwa. Szkołę do udziału w programie można zgłosić za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie www.bezpiecznypuchatek.pl.

VI edycja programu została specjalnie przygotowana przez ekspertów z myślą o potrzebach i możliwościach dzieci. Materiały edukacyjne są opracowane z dbałością o rozwój kreatywności, nauki selekcji informacji, treningu koncentracji, efektywnego zapamiętywania. Zatem, wiedza na temat bezpieczeństwa nie będzie przekazywana uczniom w sposób sztampowy i nudny, a książeczka edukacyjna z licznymi rebusami, kolorowankami i zagadkami stanie się dla pierwszoklasistów ciekawą formą rozrywki.

Wielki Test Bezpieczeństwa

W ramach programu, w dniach 24-28 listopada, odbędzie się Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa dla Pierwszoklasistów. Dzieci będą mogły wówczas sprawdzić swoją wiedzę o bezpieczeństwie na drodze, w szkole, w domu czy w sieci. 

Do tej pory łącznie w programie wzięło udział 600 000 dzieci. W roku szkolnym 2013/2014 – do V edycji akcji zgłosiło się 8000 szkół podstawowych. Istnieje olbrzymia szansa, że VI edycja będzie mogła pochwalić się jeszcze lepszą frekwencją. 

Dodaj nowy komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Back to Top