Warsztaty dla dzieci z komiksu, grafiki i murali

Kiedy?: 
sobota, 20 Wrzesień, 2014 - 09:00

Muzeum Miejskie zaprasza na cykl warsztatów dla dzieci. Młodzi adepci poznają na nich m.in. tajniki projektowania murali oraz  tworzenia komiksów i ilustracji.

W jaki sposób sami możemy wykonać matrycę do grafiki? Czym różni się mural od graffiti? Jak tworzy się opowieści w komiksie? Tego wszystkiego można będzie dowiedzieć się w Muzeum Miejskim w Tychach.

Na przełomie września i października Muzeum Miejskie zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat na warsztaty z zakresu sztuki.

W ramach czterech zaplanowanych spotkań odbędą się: warsztaty graficzne (20 września), warsztaty na temat projektowania murali (27 września), warsztaty z komiksu i ilustracji (4 października) oraz warsztaty na temat impresjonizmu (11 października). Zajęcia poprowadzi Monika Sojka, studentka IV roku Grafiki Warsztatowej ASP w Katowicach, laureatka pierwszego miejsca w konkursie na plakat pod hasłem „Moja wolność".

Koszt uczestnictwa w warsztatach to 10 zł od osoby (za udział w jednym z warsztatów) i 30 zł (za udział we wszystkich warsztatach). Zajęcia odbywać się będą w siedzibie muzeum przy placu Wolności 1, zawsze o godz. 12.00. Liczba miejsc ograniczona do 15 osób na każdym z warsztatów.

Obowiązuje rezerwacja (zapisy: Joanna Kucz-Pieczka, Dział Upowszechniania i Promocji, tel. 32 327 18 20-21, wew. 27; e-mail: j.kucz@muzeum.tychy.pl).

 

Dodaj nowy komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Back to Top