Zohar Fresco Quartet na 10 edycji Festiwalu jaZZ i okolice / jaZZ & beyond 2016

Kiedy?: 
sobota, 29 Październik, 2016 - 20:00

W sobotę, 29 października, o godz. 20:00, na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3, 41-530 Chorzów, w ramach trwającego Festiwalu jaZZ i Okolice / jaZZ & beyond Improvised Music Festival,wystąpi Zohar Fresco Quartet – zespół charyzmatycznego perkusjonisty (znanego polskiej publiczności z koncertów oraz płyt pianisty Leszka Możdżera), wykonujący eklektyczną muzykę, inspirowaną etnicznymi brzmieniami o bliskowschodnim rodowodzie z elementami improwizacji jazzowej i wątków lirycznych.

Zohar Fresco Quartet tworzy czterech wyjątkowych, izraelskich muzyków: Zohar Fresco – bębny ramowe, śpiew; Tomer Bar – fortepian; Mark Moshayev – perkusja; Christos Barabas Ney - śpiew Zohar Fresco urodził się w Izraelu w 1969 roku, w rodzinie o turecko-żydowskich korzeniach. Grę na instrumentach perkusyjnych rozpoczął już w wieku sześciu lat. Jako nastolatek głęboko zainteresował się tradycyjnymi arabskimi instrumentami, jak bębny ramowe i tamburyna. Dziś jest jednym z najbardziej oryginalnych perkusjonistów na świecie.

W Polsce szczególnie lubianym poprzez swój aktywny udział w zespole: Możdżer/ Danielsson/ Fresco. Zohar Fresco Quartet zaprezentuje muzykę ze swojej pierwszej, która jest dedykowana bębnowi ramowemu, zwanemu po hebrajsku Tof Miriam – jednemu z najbardziej starożytnych instrumentów świata. Fresco rozwija unikalny muzyczny dialekt bębna ramowego i re-definiuje swój styl grania, charakteryzujący się oryginalną techniką palców, notacją i językiem bębnów zwanym manegina.

Przywraca bębnom ramowym pierwsze miejsce na scenie, prezentując bogactwo ich dźwięków i ekspresyjność. Na program koncertów składają się premierowe i autorskie kompozycje Fresco zainspirowane przez starożytny Tof Miriam, a także znane już polskiej publiczności kompozycje z płyt Możdżer/Danielsson/Fresco: „Polska”, „Chai Peiomt”, „Shavuot” czy Manegina. Bilety (w cenie 40 zł) na koncert Zohar Fresco Quartet są dostępne w kasie biletowej Chorzowskiego Centrum Kultury

Dodaj nowy komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Back to Top