Tychy poezją stoją…

Kategoria: 

18 stycznia 2011 roku – dzień ten będę wspominał jako jeden z tych, które pozwoliły mej duszy zawirować w rytmie salsy i wykąpać się w zdrojach kultury.

Przechadzając się ulicami naszego miasta skierowałem swe kroki do magicznego miejsca, jakim jest klub artystyczny BAKAKAJ, gdzie natknąłem się na grupę niesamowitych ludzi, którzy zdecydowali się stanąć w szranki „Turnieju nie jednego wieszcza”.

Tenże turniej, którego pierwsza odsłona właśnie za nami, odbywa się na deskach sceny klubu BAKAKAJ i skierowany jest do wszystkich pełnoletnich osób zajmujących się twórczością poetycką. Podczas jeszcze dwóch następnych spotkań uczestnicy zaprezentują swoje talenty twórcze i poddadzą się oceni jury. W czasie każdego spotkania jedna osoba zostanie nominowana do Nagrody Głównej, którą jest publikacja tomiku poezji trójki laureatów. Uroczysta premiera tomiku odbędzie się na czwartym, finałowym spotkaniu w kwietniu 2011 r.

Podczas pierwszego wieczornego zmagania, swoje wiersze popełnili:

Ewa Kozłowska – nauczycielka WF z 20 letnim stażem, która kocha przyrodę, muzykę, taniec i wychodzi z założenia, że najważniejsza w życiu jest miłość. Pani Ewa porwała nas brawurowym wykonaniem swojej poezji.

Łukasz Sarnowski – 30-letni absolwent WSZiNS, pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pisaniem poezji zajmuje się od 12 lat.

Marcin Gołka – 21-letni Tyszanin, masażysta i muzyk (gra na perkusji, gitarze i klawiszach).
Gabriela Drząszcz – mocno trzyma za pióro od lat co najmniej 12, uważa, że poezja jest bardzo dobrą formą komunikacji międzyludzkiej.

Grażyna Janota – z urodzenia Tyszanka, lecz mieszka w Mysłowicach. O sobisz mówi, że potrzebę pisemnej wylewności odkryła w wieku 12 lat i pisanie, to jej azyl, to kapłan w spowiedniku myśli. Jej wiersze ukazały się m.in. w pokonkursowym almanachu VIII Agonu Poetyckiego Ogólnopolskiego Wydawnictwa AKANT.

Elżbieta Maria Grymel (Żory) – prozaiczka, która bywa poetką. Współpracuje z gazetą „Nowiny Rybnickie”, odpowiedzialna za dział Gawędy Śląskie.

Henryk Rej – Tyszanin, nauczyciel fizyki w II LO im. C.K. Norwida i Gimnazjum Nr 1 im. AK w Tychach. Debiutował (wyróżnienie) podczas XIII Tyskiego Lata Poetyckiego  w 2004 roku. Laureat nagród i wyróżnień w wielu konkursach literackich i satyrycznych. Swoje wiersze, aforyzmy i fraszki publikował w magazynach literackich „Akant” i „Znaj” oraz tomikach pokonkursowych.

Dominika Kaszuba – (zwyciężczyni pierwszej odsłony) – lat 19, pochodzi z Gdyni skąd też przyjechała na konkurs. Tegoroczna maturzystka. Pisze od dwóch lat, zajmuje się także malarstwem. Zamierza studiować na politechnice. Kolekcjonerka słów i wyrażeń, z których następnie tworzy swoją poezję.

Zapraszam Was na następne tyskie spotkania poetyckie Turnieju nie jednego wieszcza:

  • II odsłona konkursu: 15 lutego 2011r. godz. 19:00
  • III odsłona konkursu: 15 marca 2011r. godz: 19:00
  • Finał (premiera tomiku): 19 kwietnia 2011r. godz: 20:00

Filmik promujący „Turniej nie jednego wieszcza": 

Zwieńczeniem tego dnia, była wizyta w wyjątkowym klubie muzycznym – GRAMOFON - gdzie oddałem się w objęcia innej z muz. Taniec w rytmach salsy i spotkanie ze znajomymi wprawiły mnie w dodatkowe pozytywne wibracje.

Dzień ten zaliczam to tych niesamowitych dni, kiedy to człowiek nie planuje za wiele a dzięki wspaniałym ludziom, nieopisanej atmosferze i magicznym miejscom, dostaje olbrzymią dawkę pozytywnej energii, która dodaje skrzydeł.

DZIĘKUJĘ…

Post new comment

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Both <img> and <iframe> elements are lazy-loaded.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Back to Top