SCENARIUSZ DLA TRZECH AKTORÓW : Grabowski, Peszek, Grabowski

Kiedy?: 
poniedziałek, 19 Marzec, 2018 - 18:30

Już w poniedziałek 19 marca 2018 roku o 18:30 w Teatrze Małym w Tychach będzie miało miejsce kulturalne wydarzenie miesiąca - Scenariusz dla trzech aktorów z udziałem Andrzeja Grabowskiego, Jana Peszka i Mikołaja Grabowskiego.

Ten niezapomniany seans zbudowany jest na doskonałym tekście Bogusława Schaeffera oraz dowcipnej grze wybitnych aktorów z inteligentnym widzem prowadzonej  pod kierunkiem Mikołaja Grabowskiego. Prezentowany Scenariusz dla trzech aktorów to widowisko wypełnione improwizacjami znakomitych ludzi teatru, którzy prowadzą błyskotliwą, a czasem wręcz zajadłą dyskusję o świecie sztuki i swoim w nim miejscu. Widz pozna „aktorów instrumentalnych" – wyzwolonych z przymusu pełnienia roli referenta cudzych życiorysów, do jakiej zmuszał przez ostatnie cztery stulecia dominujący w Europie rodzaj teatru!

Mistrzowskie trio: Jan Peszek wraz z Mikołajem i Andrzejem Grabowskimi, zdradzając nieco ze swej prywatności, przeniosą Państwa w tym dniu w niepowtarzalną przestrzeń zwariowanej teatralnej próby, "teatru w teatrze", na pograniczu absurdu i rzeczywistości. Ich prywatne spory i dyskusje artystyczne, intymne pragnienia, pozy i "miny" teatralne, a także kłótnie o zawodowe pryncypia stały się pretekstem dla groteskowej wizji ograniczeń twórczości scenicznej i sądu nad współczesną kulturą. To także nieco złośliwy, ale celny portret współczesnych artystów.

Ten sceniczny fenomen był wielokrotnie nagradzany i obrósł już wręcz teatralną legendą. W ciągu kilkudziesięciu lat zdobył grono wiernej publiczności, która wspomina go jako wyjątkowe przeżycie teatralne, wyróżniające się swoim szybkim tempem, wręcz wybornym dowcipem, błyskotliwymi akrobacjami skojarzeniowymi, a przede wszystkim bezterminową świeżością. Zderzenie równorzędnych osobowości aktorskich, niezrównanych w swoich popisach oraz zabawie formą i żartem, to gwarancja doskonałej rozrywki, z nerwem i prowokującej do oczyszczającego śmiechu.

Od premiery Scenariusza dla trzech aktorów w reżyserii Mikołaja Grabowskiego na deskach krakowskiego Teatru Scena STU minęło trzydzieści lat. Z tej okazji zachęcamy do wzięcia udziału w jubileuszowej trasie spektaklu – wyjątkowej okazji do zobaczenia w akcji mistrzów polskiej sceny, której przegapić po prostu nie można!

Reżyseria: Mikołaj Grabowski
Reżyseria światła i dźwięku: Adam Sawik
Występują: Andrzej Grabowski, Mikołaj Grabowski, Jan Peszek

Czas trwania: 90 minut

Bilety:
- Kulturairozrywka.pl
- Kup Bilecik.pl
- Kasa Teatru (ul. ks. kard. Hlonda 1)

Dodaj nowy komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Back to Top