Silesia pod Błękitnym Niebem

Kiedy?: 
poniedziałek, 22 Styczeń, 2018 - 12:00

W najbliższy poniedziałek, 22 stycznia 2018 roku o godz. 12.00 w Gmachu Sejmiku Śląskiego w Sali Błękitnej podpisane zostanie porozumienie pomiędzy Województwem Śląskim a Narodowym Centrum Badań i Rozwoju - „Silesia pod Błękitnym Niebem”

Celem tego wspólnego przedsięwzięcia Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Województwa Śląskiego, jest współpraca w zakresie finansowania prac badawczo-rozwojowych nad technologiami poprawiającymi jakość powietrza w naszym regionie . Strony porozumienia liczą także na efekt biznesowy w postaci wzmocnienia konkurencyjności śląskich przedsiębiorców w sektorze nowych technologii poprzez komercjalizację najlepszych rozwiązań z obszaru badań i rozwoju (B+R).

Wsparcie finansowe dla najlepszych projektów możliwe jest do uzyskania w ramach szeregu konkursów grantowych ogłaszanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (I etap) jak również konkursów ogłaszanych przez Samorząd Województwa Śląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego (II etap). O dofinansowanie mogą starać się zarówno jednostki naukowe jak i przedsiębiorcy z sektora MŚP.

Dodaj nowy komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Back to Top