SZLACHETNA PACZKA zaprasza do odbycia służby!

Tysiące osób meldują się na służbę potrzebującym, setki jednoczą się na ogólnopolskich szkoleniach, Basia Kurdej-Szatan razem z Maćkiem Łagodzińskim pokonują siebie, a mistrzowie olimpijscy rozgrzewają mięśnie serca! To znak – SZLACHETNA PACZKA rozpoczęła rekrutację wolontariuszy.

10 000 SuperW

Aby znaleźć prawdziwą biedę nie wystarczy dobra wola. Niezbędni są wolontariusze, czyli SuperW, a tych ma być w Polsce ponad 10 000. Wolontariusz Paczki dociera do prawdziwej biedy, wchodzi
tam, gdzie inni są obojętni albo boją się wejść. Dla wielu rodzin już sama wizyta wolontariusza jest pomocą, dodaje wiary w ludzi, pokazuje, że nie są sami.

- Sami odnajdujemy potrzebujących w swoim mieście, przychodzimy do ich domów, pytamy o biedę. W pojedynkę nie dam rady zmienić świata, ale razem z innymi SuperW wiem, że mi się to uda - opowiada Ania – wolontariuszka z Krakowa.

Zamelduj się na służbę

- Wolontariat w Paczce jest powołaniem do służby dla innych ludzi, do przekraczania siebie dla innych, żeby zmienić świat – mówi ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek.
SuperW to kluczowa postać w SZLACHETNEJ PACZCE – przekracza swoje granice, by wejść w świat biedy i pomóc tym, którzy stracili już nadzieję i wiarę w to, że sami mogą sobie poradzić w życiu.
To właśnie dzięki wolontariuszom pani Krystyna uwierzyła w siebie i dostała pracę na 8. piętrze Pałacu Kultury, pan Karol otrzymał wózek inwalidzki, dzięki któremu pierwszy raz od wielu lat mógł zobaczyć krakowski rynek, a pan Zbyszek ma z kim porozmawiać!

Paczka jednoczy naprawdę

Tylko w 2013 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. W XIII edycji Paczka zjednoczyła ponad pół miliona osób – potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc i dobroczyńców finansujących organizację projektu, a to już ponad półtora proc. Polaków!

Gotowy do służby? Zgłoś się na: superw.pl 
Czekamy na Ciebie do 20 października.

Co zyskasz:

- radość niesienia pomocy
- realną zmianę miejsca, w którym mieszkasz
- udział w szkoleniach
- rozwój cenionych na rynku pracy kompetencji: komunikacji interpersonalnej, zarządzania swoim czasem
- szansę sprawdzenia się w działaniu
- nową paczkę przyjaciół i znajomych

Zgłoś się, jeśli:

- masz w sobie chęć realnej pomocy i kochasz ludzi
- dbasz o swój rozwój osobisty
- lubisz pracę na wysokich obrotach i nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych
- jesteś samodzielny i wytrwały w dążeniu do celu
- bierzesz odpowiedzialność za swoje działania
- masz ukończone 18 lat

Podejmij wyzwanie i pomóż nam wspólnie wygrać 

Zostało mało czasu, stworzysz z nami Katowicką Drużynę SuperW ? Wystarczy wejść na stronę superw.pl i znaleźć swoje miasto oraz wypełnić formularz zgłoseniowy.

Dodaj nowy komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Back to Top