Tyszanin Aleksander „Fazi” Szandrowski Wicemistrzem Polski w rajdach terenowych!

Tychy szczycą się jednym z najlepszych kierowców rajdowych w Polsce! W ubiegły weekend Aleksander „Fazi” Szandrowski, wraz ze swoim zespołem RMF 4RACING Team zdobył tytuł Wicemistrza Polski w rajdach terenowych. Dołożył do tego również indywidualny sukces, jakim jest II Wicemistrzostwo Polski.

20 lat rajdowej rywalizacji

„Fazi” Szandrowski w swoim pierwszym rajdzie pojechał już w 1998 roku. Pasja do motoryzacji tkwiła w nim jednak od małego dziecka. Obecnie jest konstruktorem i budowniczym samochodów rajdowych i równocześnie kierowcą RMF 4RACING Team, tworząc wraz z pilotem - Rafałem Płuciennikiem, jedną z dwóch załóg zespołu.

Zaczynając swoją karierę rajdową, zupełnie nie myślał o tym, że w przyszłości będzie startował w profesjonalnych rajdach. Po zrobieniu rajdowej licencji, rozpoczął swoje zmagania w cyklu Mistrzostw Polski i Pucharu Świata. Przemierzając liczne trasy wszystkich stron kraju, a także zagraniczne zakątki w Maroku czy Malezji, zdobywał doświadczenie, które procentowało. Do swoich największych osiągnięć Szandrowski bez wątpienia może zaliczyć zdobycie tytułu Wicemistrza Europy CEZ z 2016 roku. Nie zamierza jednak na tym poprzestać. Jako profesjonalista, który rajdy traktuje bardzo poważnie, w przyszłości chciałby wziąć udział w legendarnym Rajdzie Dakar.

Przymiarki do Rajdu Dakar

W tym roku duet Szandrowski/Płuciennik, wziął udział w pięciu rajdach z cyklu Mistrzostw Polski. Dzięki dokładnej, a przy tym szybkiej jeździe, załoga wywalczyła w tym sezonie sporo cennych punktów w generalnej klasyfikacji, które pozwoliły jej sięgnąć po kolejny tytuł. Rajdowcy niedawno wrócili z odbywającego się w ostatni weekend rajdu Baja Inter Cars, gdzie przypieczętowali swój sukces, zdobywając 2. pozycję w grupie TH. Wynik ten pozwolił zostać Aleksandrowi Szandrowskiemu II Wicemistrzem Polski w rajdach Cross-Country.

Nie obyło się bez drobnych problemów na trasie, ale wytrwale walczyliśmy do końca. Wysiłek nie poszedł na marne, bo udało nam się ukończyć rajd na bardzo dobrej pozycji. Ostatni oes jechało się nam rewelacyjnie. Było szybko, płynnie i emocjonująco! By awansować na 2. pozycję w TH, musieliśmy odrobić 3 minuty do jednego z naszych rywali, a na przejeździe pokonaliśmy go o aż 8 minut. Plan został więc zrealizowany ze sporą nawiązką – komentuje Aleksander „Fazi” Szandrowski, kierowca RMF 4RACING Team.

Popularny „Fazi” wraz ze swoim pilotem, Rafałem Płuciennikiem, do indywidualnego sukcesu dołożył jeszcze ten zespołowy. Duet w znacznym stopniu przyczynił się do zdobycia przez RMF 4RACING Team tytułu Wicemistrza Polski w klasyfikacji zespołów. Wynik ten zawodnicy osiągnęli wspólne z drugą załogą, tworzoną przez Krzysztofa Bieguna i Tomasza Dołhana.

Podsumowanie sezonu

Ten sezon dla mnie i dla Rafała był ważną lekcją. Nauczył nas, że trzeba jeździć szybko, ale rozważnie, aby nie zniszczyć samochodu. W wielu rundach tego sezonu niestety zabrakło nam szczęścia, ale takie właśnie są rajdy. Ważne, aby stawić czoła wszystkim przeciwnościom i się nie poddawać. Wtedy wysiłek zostanie nagrodzony – komentuje zmagania tego sezonu Aleksander „Fazi” Szandrowski i dodaje – Jestem bardzo zadowolony z tego, że jeździmy razem z Rafałem, bo uważam że tworzymy wyjątkowy rajdowy duet. Dziękuję za ten cały sezon wszystkim ludziom, którzy z nami są i nas wspierają, ale przede wszystkim chłopakom z serwisu. Oni naprawdę się poświęcają i dają z siebie wszystko.

Po skończonym sezonie, zawodnicy mogą odpocząć przez kilka najbliższych miesięcy. Kolejny rajd i zarazem początek cyklu Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych w 2018 roku, rozpocznie się dopiero w kwietniu.

Dodaj nowy komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Back to Top