Wybierz się na zakupy a w międzyczasie urzędnicy pomogą rozliczyć Twój PIT.

Kiedy?: 
piątek, 6 Kwiecień, 2018 - 12:00

W centrach handlowych w całej Polsce ruszyła bowiem akcja „Szybki PIT”. Także w Tychach, w Galerii Gemini Park, dziś i jutro będzie można liczyć na bezpłatną pomoc urzędników w wypełnieniu zeznania podatkowego. 

Już tylko do końca kwietnia można składać zeznania podatkowe za ubiegły rok. Czas ucieka nieubłaganie. Jednak jeśli wciąż nie masz wypełnionego PIT-u lub masz wątpliwości, jak to poprawnie zrobić, w najbliższy weekend  możesz to zrobić w galerii handlowej.

Pomiędzy godz. 12 a godz. 20 tyscy urzędnicy będą pełnić dyżury w galerii, pomagając wszystkim zainteresowanym w wypełnianiu ich deklaracji podatkowych.

Udając się do Gemini Parku na zakupy, będzie można przy okazji m.in. zasięgnąć porady oraz uzyskać szczegółowe informacje dotyczące zasad rozliczania się, ulg oraz możliwych odliczeń. Eksperci pomogą także w wypełnieniu zeznania podatkowego i we wprowadzeniu go do systemu e-Deklaracje, który umożliwia szybkie złożenie PIT-u przez internet, bez konieczności wizyty w Urzędzie Skarbowym.

Po zakończeniu formalności, każdy korzystający z pomocy urzędnika otrzyma wydruk swojego zeznania z systemu oraz specjalny dokument UPO potwierdzający złożenie zeznania.

- W galerii działać będzie specjalny punkt rozliczeniowy. Przez dwa dni odwiedzając Gemini Park będzie można liczyć na fachową pomoc urzędników. Każdy, kto z niej skorzysta będzie mógł w prosty i szybki sposób przygotować swoje rozliczenie pod czujnym okiem specjalisty. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają problemy z wypełnieniem dokumentów lub nie do końca znają zasady, jakie rządzą PIT-ami – mówi Tomasz Misztalewski, dyrektor Gemini Park Tychy.

Klienci, którzy będą chcieli wypełnić w galerii zeznanie i wysłać je poprzez system e-Deklaracje muszą się jednak do tego wcześniej przygotować. Przedsiębiorcy powinni mieć przy sobie numer NIP, a pozostali podatnicy PESEL. Trzeba także zabrać ze sobą niezbędne dokumenty do prawidłowego rozliczenia dochodów w 2017 roku np. PIT-11, PIT 8C, oraz ewentualne dokumenty uprawniające do korzystania z ulg. Wśród dokumentów powinna znaleźć się także kopia zeznania rocznego za 2016 rok. Ta ostatnia jest niezbędna do wysłania zeznania on-line.

Pomoc, jaką udzielają pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej w całej Polsce, jest bezpłatna. Aby z niej skorzystać nie trzeba się wcześniej umawiać. – Wystarczy przyjść do galerii, a PIT rozliczyć podczas codziennych zakupów lub w przerwie obiadowej. Zajmuje to raptem kilkanaście minut – mówi Tomasz Misztalewski.

Źródło: Gemini Park Tychy

Dodaj nowy komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Back to Top