Zmiany w komunikacji od 1 września

Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach uprzejmie informuje, że od 01 września 2014 r. przywraca się kursy autobusów i trolejbusów zawieszonych na wakacje. Powyższe nie dotyczy autobusów linii E-2 i 33, które będą kursować według pełnego rozkładu jazdy od 01 października 2014 roku.

Ponadto od 01 września 2014 r.

  • autobusy linii 2 i 254 będą obsługiwały przystanek „Wartogłowiec Beskidzka” (kierunek centrum miasta), dojazd do przystanku „Wartogłowiec Pętla” prowadzony będzie bez zmian tj. ulicą Cmentarną.
  • na wniosek mieszkańców dzielnicy Wygorzele autobusy linii W będą dodatkowo obsługiwały przystanek „Wygorzele Ligonia”. W związku z powyższym nieznacznej korekcie ulegnie rozkład tej linii.
  • uruchamia się nowy przystanek przy zbiegu ulic Wyszyńskiego i Dąbrowskiego (nieopodal budynku Lodowiska). Przystanek ten będzie nosił nazwę „Lodowisko” i będą się na nim zatrzymywały wszystkie linie autobusowe i trolejbusowe kursujące ulicą Wyszyńskiego. Dotychczasowe przystanki „Lodowisko” zlokalizowane przy ulicy Wyszyńskiego otrzymają nazwę „Wyszyńskiego”, na tych przystankach będą się zatrzymywały wyłącznie trolejbusy linii B i D. Przystanek „Wyszyńskiego” kierunek Paprocany zostanie przesunięty o ok. 100 m w kierunku skrzyżowania Al. Niepodległości i Wyszyńskiego.

Dodaj nowy komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Back to Top